Tyrannosaurus Rex je pravděpodobně nejznámějším a nejoblíbenějším dinosaurem, jakého známe. Není žádného člověka, kterému by bylo toto jméno neznámé. Jeden z nejnebezpečnějších druhů dané doby. Každý film nám jej přiblíží jako krvežíznivého zabijáka. Vypadal ale skutečně tak „hladce“?

Dle vědců nám filmy zprostředkují zajímavý zážitek, který se však od skutečnosti liší. Tyranosaurus měl vrchní polovinu těla pokrytou srstí. Byl paradoxně více podobným ptákům než dnešním krokodýlům. Určitě to však není druh, který bychom chtěli potkat kdekoliv v lese. Známý Jurský park nám jej též vyjevuje jako poměrně slepého tvora, který nevidí pohybující se kořist. Toto však nebyla pravda. Tento tvor měl naprosto precizní čich a druhým nejvyvinutějším smyslem byl právě zrak. Byl skvělým dravcem, který byl neustále v pohybu.

A jak byl Tyrannosaurus dlouhý?

Jeho délka čítá kolem desíti metrů a váha celých šest tun. Docela pěkný drobek, který když se rozpohyboval, nic nebylo dostatečně v bezpečí.

Myslíte si však, že Tyrannosaurus Rex byl nejnebezpečnějším tvorem? Ani náhodou. Dle vědců byl daleko nebezpešnější Spinnosaurus, který nejen že uměl chodit po dvou či čtyřech končetinách, uměl plavat, dokonce se většinu času ve vodě pohyboval. Jedná se však o obouživelníka a sežral vše, na co přišel. Rozměry dokonce přesahoval T-Rexe, ale o tom zase někdy jindy.

Není snad dítěte, které by nefascinovali pravěká stvoření, které dnes známe jako dinosaury. Zejména chlapci v určitém věku znají každého dinosaura z obrázku. Vzpomínáte? Pokud ne, dinosaurium bylo také pro vás.

Dinosaurium je mimo jiné unikátním muzeu, které je pro Vás otevřené po celý rok. Můžete zde spatřit neobyčejnou sbírku dinosaurů z druhohor. Najdetě drobného troodona a srovnejte jej s tyranosaurem Rexem nebo s obrovským brachiosaurem.  V muzeu bylo možné se dozvědět o vývoji těchto stvoření a důvodům, proč někteří byli šupinatí, jiní měli peří. Už jste napnutí? A kdo by nebyl! V dalších článcích si přiblížíme oblíbené druhy dinosaurů.