Odpočiňme si od hrozby dinosaurů. Nyní něco mimo.

Ženy se od mužů liší v mnoha ohledech a jednou z nich je i příjemná možnost nosit náušnice, aniž by nad tím kdekdo nevěřícně nebo udiveně kroutil hlavou. Zatímco pro ženy je nošení takového šperku naprosto běžná věc, potkáte-li na ulici muže s náušnicí v uchu (nebo dokonce v obou uších), zapůsobí to na vás zvláštně. Oproti tomu si ženy mohou nošení užívat plnými doušky.

Náušnice jsou dominantou žen

Určitě se shodneme na tom, že náušnice představují dominantu žen. Jen málokterá se celý život omezí pouze na jeden pár – naopak. Většina se značně vyžívá v tom, že náušnice mohou libovolně střídat. Mění je nejen podle nálady, ale i podle zvoleného outfitu nebo s ohledem na příležitost, kam se je chystají vzít. A v tom je jejich největší výhoda, že je můžete dle vlastní libosti měnit, střídat a kombinovat a pokaždé tak máte možnost vytvořit úplně jiný look.

Žena bez náušnic? To prostě není ono!

Náušnice necháváme píchat do oušek už velmi malým dětem, protože zkrátka žijeme v zaryté představě, že náušnice k něžnému pohlaví neodmyslitelně patří. Samozřejmě se najdou i výjimky, které nechávají nastřelení až do pozdějšího věku. Tak či onak ale platí, že většina žen jim stejně podlehne a to v nás evokuje dojem, že bez nich to jednoduše není ono. Takové ženě pak cosi chybí a my si marně lámeme hlavu nad tím, co to ve skutečnosti je. A přitom stačí tak málo – nosit šperk, který jsou nepostradatelnou součástí ženského looku. Náušnice…

Malé nebo velké, na tom tolik nezáleží

Vlastně ani nezáleží na tom, jestli žena nosí výrazné nebo naopak decentní styl. Každá zkrátka volí dle svého vkusu, a zatímco někdy sáhne po jemnějším páru, jindy se rozhodne pro výrazné náušnice, které nikdo nepřehlédne.

Stačí zvolit barvu či materiál. Stříbrné náušnice visací vždy vypadají elegantně a jejich mladistvý vzhled podtrhne věk a energii. A vlastně právě v tom spočívá kouzlo možnosti výběru, kdy můžeme pokaždé vypadat zase trochu jinak. Pokud pomineme segment náušnice, podívejte se na stříbrný náramek na ruku dámský.